JESTEŚMY POLSKĄ MARKĄ

Sprzątanie po śmierci

To jeden z trudniejszych zawodów, który wymaga nie tylko dokładności, odpowiedzialności i umiejętności zachowania zimnej krwi, ale także sporej dozy empatii. Jak wygląda realizacja tak wymagającego zadania? Na co musimy zwracać szczególną uwagę.

 

Sprzątanie po śmierci - wnikliwa analiza mieszkania

Do każdej usługi podchodzimy z dużym zaangażowaniem. Jednak to właśnie dezynfekcja mieszkania po zgonie jest zadaniem, które angażuje nas najbardziej. Wymaga precyzji i opanowania. Nie może odbywać się pod presją czasu i musi zostać wykonane tak, aby pomieszczenie mogło nadawać się do ponownego użytku. Dlatego do pracy podchodzimy etapowo.

 

W pierwszej kolejności przeprowadzamy analizę sytuacji. Próbujemy dowiedzieć się jak najwięcej na temat okoliczności śmierci. Na tej podstawie oraz na bazie obserwacji wnętrza oceniamy, jak wiele pracy musimy włożyć w doprowadzenie pomieszczenia do porządku. Wiele zależy od rodzaju zgonu. Dezynfekcja mieszkania po naturalnym odejściu trwa stosunkowo niedługo i można powiedzieć, że w pewnym sensie należy do najłatwiejszych zadań. Trudności pojawiają się, gdy lokal nosi znamiona zgonu w wyniku morderstwa, nieszczęśliwego wypadku lub samobójstwa. Skala zabrudzeń zależy od tego, w jaki sposób doszło do śmierci.

 

Dezynfekcja mieszkania po zgonie

Po przeprowadzeniu profesjonalnej oceny miejsca zgonu przechodzimy do głównych czynności, które w efekcie pozwolą na ponowne zajęcie lokalu. Przede wszystkim wynosimy wszelkie zbędne sprzęty oraz dokładnie je dezynfekujemy. Należy wiedzieć, że podczas procesu rozkładu ciało pozostawia mnóstwo śladów biologicznych, w tym patogenów oraz bakterii. Dlatego istotne jest, aby sprzątanie przeprowadzać dokładnie i kompleksowo. Dezynfekcji podlegają również wszystkie powierzchnie: podłogi, sufity, ściany, elementy stolarki otworowej, wentylacje, grzejniki i inne.

Sprzątanie mieszkania po śmierci odbywa się przy użyciu profesjonalnych środków chemicznych oraz sprzętu czyszczącego, przy pełnym zabezpieczeniu przed zakażeniem. Dbamy o każdy, najmniejszy skrawek pomieszczenia. Dzięki precyzji i doświadczeniu lokal może być gotowy do ponownego użytkowania nawet dobę po zgłoszeniu.