JESTEŚMY POLSKĄ MARKĄ

Sprzątanie fekaliów

Uszkodzona kanalizacja i związany z tym przykry bałagan - to może spotkać każdego. Trudno się przed tym uchronić, a gdy już się zdarzy, jeszcze trudniej wyobrazić sobie sprzątanie fekaliów oraz innych resztek, jakie zalegały w rurach czy
szambie.


Jeśli w pierwszej chwili pojawi się myśl, aby pozbyć się bałaganu na własną rękę - ostrzegamy. Zabrudzenia tego typu mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego w przypadku uszkodzenia kanalizacji i wybicia zanieczyszczeń lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy.

 

Fekalia po wybiciu szamba: tego można się pozbyć!

Dlaczego próba samodzielnego pozbycia się mieszaniny kału i moczu jest niebezpieczne dla zdrowia? Fekalia pełne są chorobotwórczych mikroorganizmów, w tym patogenów i bakterii, które po wybiciu osadzają się na pobliskich powierzchniach, skąd łatwo mogą przedostać się do organizmu. Sprzątaniem pomieszczenia nie należy nigdy zajmować się więc bez odpowiedniego przygotowania oraz specjalistycznego sprzętu. Dotyczy to nie tylko wybrudzonych podłóg i ścian, ale także blatów, mebli oraz sprzętów.

 

Sprzątanie po fekaliach - jak wygląda profesjonalnie wykonana usługa?

Kanalizacja wybiła, a całe pomieszczenie jest, delikatnie mówiąc, wybrudzone. W takiej sytuacji natychmiast skontaktuj się z profesjonalną firmą zajmującą się sprzątaniem fekaliów. Nie dość, że fachowcy pozbędą się zanieczyszczeń, to na dodatek wyeliminują zagrożenie biologiczne.

Po przyjeździe na miejsce wyciągamy z wnętrza wszystkie brudne przedmioty, aby oczyścić je na zewnątrz. Następnie zabieramy się za sprzątanie powierzchni: pozbywamy się moczu i kału w pełnym rynsztunku. Na tym jednak nasza praca się nie kończy. Przybywamy także po to, aby usunąć zabrudzenia niewidoczne gołym okiem. Do tego używamy specjalistycznego sprzętu do dezynfekcji pomieszczeń. Eliminujemy bakterie, patogeny oraz wirusy. Na koniec pozostaje jeszcze ozonowanie: wykonujemy je po to, aby wyzbyć się nieprzyjemnych zapachów, które po wybiciu szamba wciąż unoszą się w powietrzu.


Tak wysprzątane, zdezynfekowane i odświeżone pomieszczenie oddajemy właścicielom - po fekaliach nie pozostaje najmniejszy ślad!