Nieczystości radioaktywne dzieli się na różne kategorie w zależności od czasu ich połowicznego rozpadu. W Polsce gospodarka nimi jest ściśle regulowana oraz nadzorowana, a proces neutralizacji i utylizacji odpadów promieniotwórczych obejmuje kilka etapów:
Usuwanie materiałów niebezpiecznych wymaga zastosowania specjalistycznych metod ze względu na potencjalne zagrożenie biologiczne. Dlatego zajmujemy się nie tylko neutralizacją i utylizacją, ale także samym odbiorem odpadów chemicznych. Stosujemy różne techniki unieszkodliwiania, takie jak termiczne przekształcanie, które polega na spalaniu w temperaturze około 1100°C. Pozwala to na redukcję masy oraz objętości odpadów, a także całkowitą eliminację patogenów. Inną metodą jest autoklawowanie, czyli sterylizacja parowa pod wysokim ciśnieniem i temperaturą, dzięki czemu materiały mogą być później traktowane jako nieczystości komunalne. Wykorzystujemy również obróbkę mikrofalową, w której mikrofale podgrzewają tworzywo, skutecznie niszcząc mikroorganizmy. Po przeprowadzonym odbiorze odpadów chemicznych stosujemy również obróbkę fizykochemiczną polegającą na neutralizacji substancji niebezpiecznych poprzez reakcje chemiczne. Każda z tych metod ma na celu minimalizację ryzyka oraz ochronę zdrowia publicznego i środowiska.
Nasza firma jako nieliczna na rynku krajowym zobowiązana jest do przestrzegania oraz posługiwania się odpowiednimi przepisami i ustawami dotyczącymi utylizacji materiałów niebezpiecznych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, posiadamy wdrożony system BDO, który pozwala na szczegółową analizę materiałów do recyklingu. W naszej 11-letniej działalności przeprowadziliśmy utylizację setek ton odpadów niebezpiecznych. Zapewniamy przy tym pełną ochronę środowiska. Nasza działalność oraz procedury oparte są na polskich przepisach prawa odnośnie utylizacji odpadów. Wśród firm sprzątających to my opieramy pracę na ustawie, m.in.: