Czyszczenie po osobach zmarłych jest jedną z najbardziej skomplikowanych i niebezpiecznych usług. 
Należy pamiętać o wielu niebezpieczeństwach jakie powoduje śmierć człowieka w zamkniętym pomieszczeniu. Wszystko oczywiście jest uzależnione od rodzaju śmierci i czasu ewentualnego rozkładu ciała. Ale zawsze wchodząc do pomieszczeń, gdzie nastąpił rozkład lub inne zdarzenie, którego skutkiem była czyjaś śmierć, należy być zabezpieczonym odpowiednią odzieżą oraz mieć maski na drogach oddechowych. 
Proces dekontaminacji pomieszczeń zawsze zaczyna się od kompleksowej dezynfekcji. Należy usunąć wszelkie ślady biologiczne jakie mogą stanowić niebezpieczeństwo. Całe sprzątanie zazwyczaj trwa od 1 do 3-4 dni. Czynności jakie podejmujemy są uzależnione zawsze od indywidualnego przypadku.

Cały proces kompleksowej usługi sprzątania jest uzależniony od rodzaju śmierci lub od rodzaju np. nieszczęśliwego wypadku. Zawsze kiedy mamy do czynienia z rozkładem w pomieszczeniu, zaczynamy od dezynfekcji całego wyposażenia. Następnie zabezpieczamy wszystkie niebezpieczne odpady. W kolejnym etapie opróżniamy całe pomieszczenie lub lokal. Usuwamy wszystkie meble, wyposażenie oraz przedmioty osobiste, które przeznaczamy do utylizacji. Dokładnie czyścimy chemicznie oraz dezynfekujemy wszystkie powierzchnie, które zostają np. ściany, sufity, okna, drzwi itp.Czyszczenie jest bardzo istotne w takich przypadkach, owady , które wylęgają się roznoszą zanieczyszczenia po wszystkich powierzchniach. Następnie stosujemy specjalistyczne preparaty do wstępnego usunięcia zapachu, zamgławiania a na koniec ozonowanie. Ozonowanie ma bardzo silne właściwości dezynfekujące oraz idealnie sprawdza się w usuwaniu zapachu po osobie zmarłej. Oczywiście sprzątamy również klatki schodowe, widny oraz wszystkie powierzchnie, którymi się poruszaliśmy.

 


Wszystkie znajdujące się w serwisie znaki towarowe oraz nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością tychże firm, organizacji i stowarzyszeń.