Jak czyścimy

s1xCały proces czyszczenia i dekontaminacji po pożarze lub zadymieniu jest skomplikowany. Należy pamiętać, że są to bardzo toksyczne związki, które powstały na skutek danego zdarzenia.Istnieje kilka metod oczyszczenia powierzchni z zanieczyszczeń. Metody jednak zależą od rodzaju powierzchni i rodzaju budynku czy pomieszczenia. Jednak większość obiektów jest czyszczona specjalistycznymi środkami chemicznymi, które nasza firma dostosowała przez wiele lat praktyki do swojej pracy. Jesteśmy w stanie oczyścić praktycznie każdą powierzchnię czy przedmiot z zanieczyszczeń sadzy. Nasi pracownicy posiadają ogromną wiedzę w usuwaniu skutków nieszczęśliwych zdarzeń.­

Jak wygląda proces usuwania szkody?

Aby uniknąć dalszych szkód i uszkodzeń, nasi pracownicy przyjeżdżają na miejsce zdarzenia natychmiast po zgłoszeniu i wykonują bezpłatnie szczegółowe oględziny oraz dokumentację, które pozwalają określić najlepszy i najszybszy plan działania.

Po jego akceptacji, przyjeżdżają na miejsce ze sprzętem oraz technikami i przystępują do zabezpieczenia mienia oraz procesu czyszczenia. Pierwsza podejmowana przez nas czynnością – konieczna ze względu na zanieczyszczenie toksycznymi substancjami, które uwalniane są podczas pożaru i zadymienia, są prace dekontaminacyjne.

Po ich przeprowadzeniu i wykluczeniu dalszej obecności związków chemicznych, kolejne czynności przebiegają zgodnie z planem ustalonym wraz z klientem.

Meble, przedmioty osobiste oraz wszelkie ruchomości są szczegółowo pakowane oraz zabezpieczane, a w razie potrzeby – transportowane do siedziby firmy, gdzie następuje ich czyszczenie i ozonowanie.

Tym samym procesom poddawany jest sprzęt RTV i AGD, w przypadku którego nieusunięte zanieczyszczenia z sadzy mogłyby spowodować spięcia elektryczne.

Po zakończeniu prac, wszystkie przedmioty przekazywane są właścicielowi.